حمله هکرها

حمله هکرها به اطلاعات بیش از 600 هزار کاربر

Equifx معتقد است که یک جامعه آماری بزرگی در سال جاری و آن هم در بریتانیا مورد حمله هکرها قرار گرفته‌اند، جالب‌تر آن است که این جامعه آماری حتی قابلیت رسیدن به واژه میلیون را نیز دارا بود.

حمله هکرها به کاربران در بریتانیا

در طول هر سال خبرهای زیادی را هر چند مدت مبنی بر حمله هکرها به کشور و نهادهای مختلف می‌شنویم که این امر بایستی سبب شود تا همواره از آمادگی مقابله سایبری در تمامی زمینه‌ها برخوردار باشیم و در غیر اینصورت بسیاری از اطلاعات شخصی و حقوقی خود را از دست خواهیم داد.

حمله هکرها

این شرکت اعلام داشته که با بیش از 700000 مشترک تماس گرفته و به آنها اعلام کرده که اطلاعاتشان در حمله هکرها مورد سوء استفاده قرار گرفته است. جالب است بدانید برآورد اولیه این حمله هکرها چیزی در حدود 400000 حساب کاربری بوده اما در روز سه‌شنبه متوجه شدیم که چیزی در حدود 15.2 میلیون پرونده مورد حمله هکرها قرار گرفته و با احتساب آماری مشخص می‌شود که 693665 نفر مورد این حمله سایبری قرار گرفته‌اند.

اطلاعات هک شده چه چیزهایی هستند؟

همراهان نرم‌افزار املاک؛ موارد هک شده می‌توانند آدرس های ایمیل، رمزهای عبور، شماره مجوز رانندگی و شماره تلفن باشند اما هکرها در این بین تنها موفق به بدست آوردن تعداد 15000 حساب مالی شدند.

جالب است بدانید که Equifx در ابتدا به تمامی اشخاص این اطمینان را داده بود که پرونده‌های آسیب دیده مربوط به کلمات عبور، آدرس و اطلاعات مالی نخواهند بود؛ اما با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که احتمال رخ دادن هر چیزی در این حمله هکرها وجود دارد.

جنایتکاران سایبری در اواسط ماه می و ژوئیه سیستم Equifx را در ایالات متحده آمریکا شکست داده و موفق به هک کردن حدودا 14.5 میلیون حساب کاربری شده‌اند.

حمله هکرها

اظهارات موسسه مالی هدف قرار گرفته

یک موسسه اعتباری مالی مستقر در ایالات متحده آمریکا اظهار داشت که به طور کلی اطلاعات حساب 143 میلیون کاربر را دارد که از این تعداد 44 میلیون کاربر مربوط به کشور بیتانیا می‌باشد که با این حمله هکرها وضعیت لو رفتن اطلاعات مشخص نیست.

Equifx همچنین بیان داشته که این حمله مربوط به کشور بریتانیا نبوده و تنها اطلاعات موجود در ایالات متحده آمریکا مورد حمله قرار گرفته که در این بین اعضای بریتانیایی بیشترین ضرر را دیده‌اند.

عذرخواهی مقامات رسمی

Patricio Remon ریاست Equifx اینگونه اظهار داشت:

مجددا مایلم که مراتب عذرخواهی خود را به تمام کاربرانی که در این جنایت سایبری متضرر شده‌اند، ابراز نمایم. متاسفیم که نمی‌توانیم به تمامی کاربران تماس حاصل نماییم، زیرا باید ابعاد این حمله هکرها به درستی مشخص گردد و هم اکنون تمامی تیم‌ها مشغول بررسی ابعاد این جنایت سایبری هستند.

Equifx بیان داشت که افرادی که به نام شرکت با آنها تماس حاصل می‌کنند و برخی از اطلاعات شخصی را درخواست می‌نمایندY به هیچ عنوان اطلاعاتی را به آنها ندهند. همچنین در مکاتباتی که با شرکت دارند به هیچ وجه اطلاعات مهم را در آن مکاتبه وارد نکنند.

حمله هکرها

Patricio Remon افزود که افرادی که از شرکت Equifx پیامی مبنی بر افزایش ضریب امنیتی دریافت می‌کنند، سریعا سعی به برقراری ارتباط کرده و کارهای مخصوص به آن را انجام نمایند.

مرکز امنیت ملی انگستان اعلام کرد که از این حمله سایبری مطلع بوده و به تمام کاربران توصیه می‌کند که رمزهای عبور اطلاعات حسابشان را تغییر دهند و با شرکت Equifx جهت افزایش ضریب امنیتی ارتباط برقرار نمایند.

نظرتان در مورد این هک چیست؟ آیا شما به خوبی از اطلاعاتتان محافظت می‌نمایید؟

Source: Telegraph

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *