Google Photos

Google Photos و بررسی قابلیت‌های آن

همانگونه که استحضار دارید؛ غول تکنولوژی، کمپانی گوگل با فراهم کردن سرویسی تحت عنوان Google Photos کاربران را قادر ساخته تا بتوانند تمامی عکس و ویدیوهای خود را در این فضای نامحدود و با حجم مناسب ذخیره‌سازی نمایند.

Google Photos و بررسی آن

علاقه‌مندان به نرم‌افزار املاک؛ کمپانی گوگل در اقدامی جدید، این اجازه را صادر کرده تا کاربران Pixel نیز بتوانند از ویژگی Google Photos استفاده نمایند. آنها قادر خواهند بود تا بدون کوچکترین محدودیتی همانند سایر استفاده‌کنندگان Google Photos تمامی فایل‌های خود را در یک فضای مجازی تحت حمایت کمپانی گوگل ذخیره نمایند.

Google Photos

جالب است بدانید که برخی از توسعه‌دهندگان مدعی شده‌اند که موفق به دستیابی به راهی برای به دست آوردن فراوانی ذخیره‌سازی در Google Photos شده‌اند و تمامی دستگاه‌هایی که از سیستم‌عامل Android Nuga و بالاتر بهره‌مندند، قابلیت این کار را خواهند داشت.

دستگاه باید Root باشد!

در نظر داشته باشید که کاربران برای استفاده از Google Photos باید سیستم‌عامل اندروید خود را به عنوان ریشه و یا به شکل عامیانه Root نمایند، با توجه به توسعه‌دهندگان XDA یک فایل را که در اسمارتفون‌های Pixel موجود است را باید بر روی دستگاه دانلود و آپلود گردد.

لازم به ذکر است که گاهی نیز امکان دارد تنظیمات در سطح گسترده‌تری نیاز باشد. گاهی اوقات نیز باید صاحبان اسمارتفون‌ها بعضی از مجوزات پیش‌فرض را از حالت غیرفعال به حالت مجاز تبدیل نمایند و پس از ورود داده‌های اولیه Google Photos را حذف کنند.

Google Drive

بعضی از کاربران مدعی شده‌اند که تمامی فایل‌های آپلود شده آنها در Google Drive بعد از مدت‌ها و زمانی که مورد حذف قرار گرفته بودند کماکان در آن فضا وجود دارند. این نشان‌دهنده یک ضعف بزرگ امنیتی خواهد بود که باید بسیار سریع حل و فصل گردد.

Google Photos

همواره توجه داشته باشید که تصاویر خصوصی شما در زُمره حریم شخصی شما به حساب می‌آیند که هیچکس نباید به آن نفوذ نماید. اما شما گمان می‌کنید وقتی که تصاویرتان را به صورت آگاهانه در اینگونه فضاها قرار می‌دهید، امکان دستیابی هکرها به آن نخواهد بود؟

آیا احتمال هک وجود دارد؟

امروزه خبرهای زیادی در رابطه با هک سازمان‌های مختلفی را کم و بیش می‌شنویم، بنابراین همواره سعی داشته باشید که جانب احتیاط را رعایت کرده و حتی‌المقدور از چنین سرویس‌هایی برای تصاویر شخصی و خانوادگی خود استفاده ننمایید، صرفا جهت اطمینان خاطر بیشتر.

نظر شما چیست؟ آیا شما از اینگونه سرویس‌ها استفاده می‌نمایید؟

Source: Gadgetsnow

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *